Tanie Loty Do Ameryki Południowej i USA

Mówiąc uczciwie nie doczekaliśmy się jeszcze lotów rejsowych pozwalających nam na tanie podróżowanie do Ameryki Łacińskiej (czyli czegoś na wzór regularnych połączeń do Azji poniżej 2000 PLN) i póki co chcąc zaoszczędzić na biletach musimy wspierać się pewnymi trickami. Poniżej znajduje się lista moich doświadczeń z podróży za Atlantyk z ostatnich sześciu lat.

1. Najtańsze linie lotnicze

 • Condor.com – te turystyczne linie lotnicze oferują bezpośrednie połączenia z kilku niemieckich i angielskich miast do wielu państw obydwu Ameryk. Linie lotnicze obsługują jednak loty łączone z Polski (np. Warszawa, Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań), a bilety można kupić już za 200 euro. Linie dołączają bagaż (a w przypadku Brazylii aż dwa po 32 kg!) oraz dobry posiłek. Warto odwiedzić specjalną podstronę, na której znajdziemy przejrzystą listę z najtańszymi lokalizacjami.
 • Norwegian.com – Norwegian lata z krajów skandynawskich do USA. Ceny są niskie (np. Floryda w jedną stronę za 700 PLN), podstawowa taryfa nie obejmuje jednak bagażu rejestrowanego i posiłku.
 • Tap Portugal – można trafić na bilety w jedną stronę do Brazylii w okolicach 1200 PLN (niestety bez bagażu nadawanego!). Warto śledzić takie lokalizacje jak Fortaleza, Recife czy Salvador de Bahia.
 • Royal Air Maroc – tutaj najtańsze loty odbywają się zwykle do Rio de Janeiro albo Sao Paulo. Loty odbywają się z przesiadkami w Casablance w Maroko i w Lizbonie.

2. Tanie bilety na stronach z okazjami

Warto też polować na okazję na stronach typu Fly4Free. Minusem tego typu rozwiązania jest konieczność uzbrojenia się w cierpliwość oraz brak elastyczności. Loty ponadto mogą być z niekorzystnymi przesiadkami (np. 12 godzin na lotnisku) i . Plusem jest oczywiście cena – można upolować bilety w dwie strony nawet za 1000 PLN! Zwykle tego typu połączenia nie startują z polskich miast, a lokalizacji w Europie Zachodniej, należy liczyć się z dodatkowym kosztem i często dodatkowym dniem przeznaczonym na podróż do miejsca wylotu.

Minusy okazji z portali z tanimi biletami

 • Konieczność podróży do miejsca wylotu (np. Paryż, Włochy, Wielka Brytania) co wprowadza dodatkowy koszt, konieczność zaplanowania dodatkowej podróży z wliczonym ryzykiem nie dotarcia na czas
 • Okazje odbywają się w terminach nieoptymalnych dla danego miejsca, np. wczesna wiosna, początek jesieni, pora deszczowa. Należy wcześniej zorientować się co do sezonu turystycznego.
 • Połączenia mają wiele przesiadek i mogą trwać ponad dobę (podczas gdy w „tradycyjny” sposób można dolecieć w ciągu tego samego dnia!)

3. Triki pozwalające znaleźć tańszy bilet

 • Elastyczność czasowa – warto sprawdzać różne daty wylotów oraz korzystać
 • Elastyczność miejsc – warto porównywać ceny lotów do różnych miast w interesujących nas krajach, często się okazuje, że loty do sąsiedniego miasta są znacznie tańsze
 • Czasem najtaniej do Ameryki Łacińskiej można dolecieć przez Stany Zjednoczone. Dla przykładu, dobre połączenia do Kolumbii i Peru można znaleźć z Florydy (Miami, Fort Lauderdale). Na Florydę dostaniemy się tanio Norwegianem lub Condorem. W takim rozwiązaniu potrzebujemy niestety wizy do USA
 • Najtańsze loty liniami lotniczymi Condor znajdziemy na specjalnej podstronie. Używając tej wyszukiwarki możemy znaleźć najtańsze połączenia w wybranym miesiącu i dla wybranych lokalizacji. Wyszukiwarka pozwala nam na bardzo przydatny wybór opcji otwartych, np. możemy znaleźć najtańsze połączenie gdziekolwiek z Frankfurtu lub skądkolwiek do Rio de Janeiro
 • Czasem warto odpuścić oszczędność 200 PLN i wybrać droższe, ale bardziej wygodne połączenie, np. bezpośrednio z Polski, a nie z Berlina. Oszczędzimy sobie trudu, zmęczenia i stresu związanego ze skomplikowanym połączeniem.

Comments

10 odpowiedzi na „Tanie Loty Do Ameryki Południowej i USA”

Dodaj komentarz